Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Kurumsal  //  Kısaca Telecity


Telecity grubu 1994 yılından beri GSM ve Telekomünikasyon sektöründe faaliyet göstermektedir. Zaman içerisinde gelişim göstererek büyüyen firmamızın Şuan 38 GSM mağazası bulunmaktadır. GSM sektörünün kurulduğu ilk günden beri misyonunu başarıyla yerine getiren Telecity Grubu, farklı sektörlerde de perakenden mağazacılığa yatırım yapmakta, bilgi, birikim ve kaliteyi son tüketiciye Telecity ayrıcalığıyla sunmaktadır. Grubun GSM alanında çeşitli markaların dağıtım ve perakende faaliyetleri yanında, Samsung Dijital Shops, Sony Shops, Siemens Beyaz Eşya Mağazaları, Fenerium, Mado mağazaları da bulunmaktadır.

Telecity, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Telekomünikasyon sektöründe teknolojinin ilerlemesi ve sektörün sorunlarının çözümü alanında çalışmalarını yoğunlaştırarak devam ettirmektedir. Telecity sektör içerisinde Teknoloji ve software geliştiren şirket misyonunu sırtlamaktadır. Toplamda 60 dan fazla perakende noktasi ve 500e yakin personeli ile yurtiçinde güçlü ve yaygın dağıtım ağına sahip olan Telecity için 2008 yılı, Türkiye’ nin en değerli, en istikrarlı ve en yenilikçi şirketi olma yolundaki çalışmalarını başarıyla devam ettirdiği bir yıl olmuştur. 2008 içerisinde müşterilerimizin gereksinimleri doğrultusunda yeni ürünler ve kanallar geliştirerek, piyasaya yeni GSM markası olan Credo’ yu arz edip, varolan distribütörlüklerini koruyup, geliştirdi. DECT Telefon alanında da Sagem ve Binatone distribütörlükleri, bluetooth aksesuarlarından Iqua distribütörlüğü devam etmektedir. Telecity Nokia retail partner ve Nokia Shop Franchise ilişkisi gelişerek sürmektedir.

Telecity mağazaları ülke çapında en ayrıcalıklı 17 AVM de hizmet vermekte. Ülke genelinde 9 ayrı ilde GSM mağazası, 6 ayrı farklı ilde diğer mağazalar, 4 ayrı ilde TDM bulunmaktadır. Telecity cirosunun %53’ ü telefon satışı, %44’ ü operatör ürünleri ve servisleri, %3 özel projeler oluşturmaktadır.